72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > خبرهای امید بخش در حوزه سلامت میاندوآب
صفحه اصلی | جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
جهت استفاده بهتر از سایت توصیه می شود از مرورگر فایرفاکس استفاده گردد......
اخبار > خبرهای امید بخش در حوزه سلامت میاندوآب


 

چهارشنبه 20 مرداد سالجاری مدیر شبکه بهداشت و درمان مصاحبه خبری با نمایندگی صدا و سیمای میاندوآب  خبرنگاران شهرستان انجام داد.

دکتر حیدری دراین مصاحبه و در راستای اقدامات انجام گرفته در خصوص حوزه سلامت شهرستان گفت: در سایه اجرای برنامه های تحول نظام سلامت و در سایه فرمایشات مقام معظم رهبری، پروژه های مهمی آماده افتتاح و در حال احداث می باشد. ساخت وساز بال دوم بیمارستان حضرت فاطمه(س) که سال های سال راکد مانده بود با عنایت های ویژه ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی دکتر آقازاده، با حدود بیش از 50میلیارد ريال اعتبارشروع و در حال تکمیل شدن است که در سال 95 آماده افتتاح و راه اندازی خواهد شد.

دکتر حیدری افزود: راه اندازی مرکز تشخیص سرطان جنوب استان با بیش از 30 میلیار ريال هزینه برای رفع نیازمندی بیماران که به استانهای دیگر مراجعه می نمایند یکی دیگر از پروژهای بزرگی است که در میاندوآب اجراء می­شود تا مشکلی از مشکلات عزیزان مراجعه کننده کاسته شود.

وی با اشاره به اهمیت وجود کلینیک تخصصی در منطقه بیان کرد: ساختمان مرکز کلینیک تخصصی که در مساحت 800متر مربع در بیمارستان حضرت فاطمه(س) احداث می شود. با تکمیل، راه اندازی و تجمیع تخصص­های مختلف در آن رضایت مندی خوبی  حاصل خواهد شد.

همچنین دکتر حیدری افزود: در حوزه بهداشت ساختمان مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی باروق با پیشرفت 100درصد در هفته دولت افتتاح می­شود.

دکتر حیدری در مورد پروژه­زهای آماده­ی افتتاح بیمارستان عباسی گفت: ساختمان جدید آی سی یو بیمارستان عباسی در مساحت بیش از 1000 متر مربع با مشارکت خیرین سلامت شهرستان احداث و اکنون 100درصد پیشرفت فیزیکی دارد. همچنین این مرکز از طرف ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی به 10دستگاه تخت پیشرفته و مجهز به بهترین لوازم آی سی یو تجهیز شده است.

 ناگفته نماند میاندوآب به عنوان قطب جنوب استان پذیرای بیماران شهرهای مجاور استانی و خارج از استان می باشد که قبلا فقط 5تخت آی سی یو داشت با ساخت و تجهیز مرکز جدید به 15 تخت فعال ارتقاء می یابد و این قدم بزرگی در تامین رفاه درمانی بیماران و ارائه خدمات بهتر به مراجعین می باشد و انشاءالله این پروژه نیز در هفته دولت آماده افتتاح است.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب در خاتمه گفت: با توجه به احداث پروژه­ های عظیمی که در میاندوآب اجراء می­شوند مجموعاً تاکنون حدود 250میلیاردريال هزینه شده ­است. البته این هزینه ­ها غیر از هزینه ­های تجهیز و راه اندازی می باشد.


خروج