72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > شروع عملیاتی پروژه بزرگ جایگزین بیمارستان عباسی میاندوآب
صفحه اصلی | شنبه ١٥ آذر ١٣٩٩
شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در خدمت تک تک شهروندان گرامی آخرین اخبار ما را در این سایت ببینید
اخبار > شروع عملیاتی پروژه بزرگ جایگزین بیمارستان عباسی میاندوآب


 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب، مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب، گفت: این بیمارستان قرار است به عنوان جایگزین بیمارستان عباسی در مدار خدمت رسانی قرار گیرد و در چشم انداز ترسیم شده‌، 200 الی 250 تخت بستری مد نظر است.
دکتر سهراب حیدری اظهار داشت: به اهتمام دستگاه‌های مسئول و حمایت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی و در راس آن دکتر آقازاده ریاست معزز دانشگاه علوم پزشکی، این شهرستان زمینی به مساحت ۲۵ هزار متر مربع در محوطه بیمارستان عباسی فعلی برای ساخت این مرکز درمانی تخصیص داد و ساخت آن به سازمان نظام مهندسی مسکن و شهرسازی سپرده شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب افزود: در دومین ماه فصل پاییز سال جاری نقشه برداری، اجرای نقشه مهندسی ساختمان و در نهایت خاک برداری این پروژه عظیم در این شهرستان آغاز و هم اکنون محوطه مورد نظر توسط پیمانکار طرف قرارداد در حال خاک برداری و آماده سازی بستر برای اجرا و عملیاتی سازی ساخت پروژه میباشد.
وی افزود: یکی از راههای ماندگاری متخصصین حوزه درمانی ایجاد فضای های درمانی استاندارد است. تکمیل و راه اندازی پروژهای درمانی در شهرستان در بخش دولتی و حتی خصوصی یکی از راههای جذب متخصصین و ماندگاری آنان در شهرستان می باشد؛ بیمارستان 200 تخت خوابی میاندوآب یکی از اقدامات خوب وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی است که هم اکنون در حال اجرا میباشد.
پیشتر پروژه بال دوم بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) میاندوآب، که از جمله طرح های مهر ماندگار است، در سال ۸۴ کلنگ زنی شده و دو سال بعد(۱۳۸۶) تنها با ۲۰ در صد پیشرفت و آن هم فقط در سازه ی پروژه، عملیات اجرایی آن متوقف گردید، که از سال ۱۳۹۴روند تکمیل احداث آن مجددا از سر گرفته شد و در سال ۱۳۹۶ عملیات اجرایی آن به پایان رسید که در نهایت توسط معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.
شایان ذکر است میاندوآب دارای ۲ واحد بیمارستانی عباسی و فاطمه (س) با بیش از ۴۰۰ تختخواب فعال است و تنوع پزشکان متخصص در تخصص‌های مختلف موجب شده تا این شهرستان به یکی از قطب‌های درمانی در جنوب آذربایجان‌غربی و منطقه تبدیل شود.
این شهرستان با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت سومین شهرستان پرجمعیت در آذربایجان‌غربی پس از ارومیه و خوی است.خروج