72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > بیش از 11 هزار نفر در بخش اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه تحت نظر بوده اند
صفحه اصلی | شنبه ١٥ آذر ١٣٩٩
شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در خدمت تک تک شهروندان گرامی آخرین اخبار ما را در این سایت ببینید
اخبار > بیش از 11 هزار نفر در بخش اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه تحت نظر بوده اند


 

دکتر حیدری عنوان کرد: بیش از 9 ماه از شیوع بیماری کووید19 در کشورمان می گذرد و این بیماری تاکنون جان هزاران مبتلا به ویروس کرونا را گرفته است. در این میان خدمات ارزنده پزشکان، پرستاران خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا ویروس در بخش اورژانس بیمارستانها حائز اهمیت است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در گفتگو با روابط عمومی شبکه اظهار داشت: اورژانس های بیمارستانی از مهمترین و پرمخاطره ترین بخش های بیمارستان می باشد که عملکرد آن می تواند تاثیر فراوانی بر سایر بخش ها و رضایت بیماران بگذارد. بخش اورژانس هر مرکز یکی از مهمترین معیارها در جهت ارزیابی نقش آن بیمارستان در خدمت رسانی به مردم می باشد.
دکتر حیدری گفت: بخش اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه (س) میاندوآب هر ماه، به طور شبانه روزی قریب به 8 هزار بیمار بدحال و سرپایی را پذیرفته و مراقبت های درمانی فوری برای آنان فراهم می نماید.
وی در ادامه افزود: اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه به صورت 24 ساعته نسبت به ارائه خدمات درمانی - تشخیصی جهت بیماران اورژانسی و غیر ­اورژانسی سطح مطلوبی از خدمات را به مراجعین ارائه می نماید. این بخش دارای قسمتهای تریاژ و سطح بندی بیماران، اتاقهای معاینه، اتاق تزریقات و پانسمان، احیای قلبی و ریوی، اتاق تحت نظر آقایان و تحت نظر خانم ها و اتاق عمل مجهز برای موارد اورژانسی (سرپایی)، اتاق ایزوله عفونی می باشد. پزشکان مقیم بصورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به بیماران می باشند و در صورت نیاز به سایر تخصصها، از طریق تماس با پزشکان آنکال و حضور آنها بر بالین بیمار ، ویزیت انجام می شود.
امکان دسترسی به آمبولانس بصورت 24ساعته وجود دارد که هماهنگی آمبولانس بعهده دفتر پرستاری می باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب از پذیرش 54 هزارو 155بیمار در هفت ماهه اول سال 1399 در اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه خبر داد و گفت: بیش از 54 هزار نفر به بخش اورژانس مراجعه نموده اند که از این میان، بیش از 40 هزار نفر بصورت سرپائی و بیش از 11 هزار نفر در بخش اورژانس بستری شده اند.
وی اظهار داشت: با توجه به تعامل و همکاری با جراحان و پزشکان آنکال و درمانگاهها، و اینکه بیمارستان حضرت فاطمه تمامی بیماران غیر کرونایی شهرستان را پذیرش میکند، افزود: تعداد ارجاع به بخش های بستری و جراحی به نسبت سال 99 افزایش داشته، که در این میان بیش از 6 هزار نفر از تحت نظرهای این بخش ترخیص و بیش از 10 هزار نفر از بیماران بعد از تعیین تکلیف شدن(بستری، اعزام، فوت و .... به بخش های دیگر جهت مداوای تکمیلی عودت داده شده اند.
خروج