72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > عملکرد اورژانس 115 میاندوآب در 7 ماه اول سال 99
صفحه اصلی | شنبه ١٥ آذر ١٣٩٩
شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در خدمت تک تک شهروندان گرامی آخرین اخبار ما را در این سایت ببینید
اخبار > عملکرد اورژانس 115 میاندوآب در 7 ماه اول سال 99


 

به گزارش کریمی روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب؛ دکتر سهراب حیدری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در مورد عملکرد اورژانس پیش بیمارستانی در هفت ماه امسال اظهار داشت:اورژانس 115 میاندوآب در هفت ماه امسال در مجموع 3342ماموریت انجام داده است که 2349 ماموریت آن شهری و 993 ماموریت جاده ای بوده است؛
دکتر حیدری با بیان اینکه پيشگيري اوليه هنوز هم به عنوان يكي از راههاي مهم براي كاهش بار جراحات و آسيبها باقي مانده است و بطور فزاينده اي مشخص شده است كه بسياري از مرگ ها و ناتوانايي هاي يلند مدت مي تواند از طريق تقويت تروما و مراقبت اورژانس پيشگيري شود.

وی گفت:از این تعداد ماموریت هایی که پرسنل اورژانس میاندوآب انجام داده است 2299 بیمار یا مصدوم را به بیمارستان های شهرستان میاندوآب منتقل کردند.

وی در مورد میانگین زمان حضور بربالین بیمار یا مصدومان در مهر ماه بیان داشت برای ماموریت های شهری 7 دقیقه و برای ماموریتهای جاده ای 12دقیقه بوده است.

وی افرود:در این هفت ماه فوریت های پزشکی میاندوآب 808 ماموریت تصادفی انجام داده است که از این تعداد ماموریت تصادفی 429 تصادفی شهری و 379 تصادفی هم جاده ای بوده است

در ادامه دکتر حیدری گفت :در شش ماه امسال، 45576 بار تلفن های اورژانس ۱۱۵ به صدا در امد.خروج