72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > فعالیت اصناف و مشاغل زیر ذره بین بازرسان بهداشت محیط
صفحه اصلی | شنبه ١٥ آذر ١٣٩٩
شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در خدمت تک تک شهروندان گرامی آخرین اخبار ما را در این سایت ببینید
اخبار > فعالیت اصناف و مشاغل زیر ذره بین بازرسان بهداشت محیط


 

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب: بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای فعالیت روزانه مشاغل را رصد کرده و در یک ماه گذشته 113 مورد متخلف به دادگاه معرفی شده اند.
دکتر سهراب حیدری در گفتکو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب با بیان اینکه برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا باید براساس یکسری اصول و قواعد رفتار کنیم تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود، اظهار کرد: در غیر این صورت و از طریق ارتباط فرد با فرد و تماس با سطوح آلوده، زنجیره انتقال کرونا قطع نخواهد شد.
وی فاصله گذاری اجتماعی را از راهکارهای قطع انتقال ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: رعایت موارد بهداشتی همچون، استفاده از ماسک، شستن دست ها، استفاده از لوازم شخصی و رعایت بهداشت فردی نیز در پیشگیری از ابتلا به این ویروس بسیار موثر است. همچنین فعالیت های مشاغل و اصناف مختلفی که آغاز به کار کرده اند نیز باید طبق فرآیندی باشد که وزارت بهداشت پیش بینی کرده است.
دبیر ستاد شهرستانی مبارزه با ویروس کرونا با بیان اینکه بر این اساس بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای، روزانه به بازرسی این اصناف اعم از اتحادیه ها، کارخانجات، میادین دواب، رستورانها، قهوه خانه ها، مراکز عرضه مواد غذایی، نانواییها، جایگاه های پمپ بنزین و گاز، باشگاه های ورزشی و... می پردازند، ادامه داد: سامانه Salamat.gov.ir سامانه غربالگری و ثبت کرونا است که یک قسمت از این سامانه مربوط به ثبت اطلاعات مشاغل و اصناف است.
دکتر حیدری با بیان اینکه اصناف، مشاغل مختلف و تمام خدمات دهندگان باید وارد این سامانه شوند و اطلاعات شخصی و نوع فعالیت خود را مشخص کنند، خاطرنشان کرد: این افراد پس از وارد کردن اطلاعات، کد پیگیری برای آغاز فعالیت شان دریافت می کنند.
وی از بازدید 4851 مورد در یک ماه گذشته به صورت شبانه روزی در شهرستان که ارتباط مستقیم با سلامت اقشار مختلف جامعه دارد خبر داد و گفت: از این تعداد بازدیدهای انجام شده اکثر موارد مربوط به مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در این شهرستان میباشد.
وی در ادامه افزود: در پی بازدید های بازرسان واحد بهداشت محیط از اماکن عمومی، ضمن این که 113 مورد متخلف به دادگاه معرفی شد، تعداد 48 واحد صنفی نیز به علت توجه نکردن به تذکرات کارشناسان بهداشت محیط پلمپ شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب در پایان با بیان این که شاخص فعالیت های واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه میاندوآب اجرای طرح تشدید نظارتی در مواقع بحران به ویژه دوران همه‌گیری ویروس کرونا است اظهار داشت: پرسنل بهداشت محیط و حرفه ای میاندوآب با همه امکانات از ابتدای بحران با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و همچنین ارتقای شاخص‌های بهداشتی مراکز تهیه، توزیع و فروش موادغذایی و اماکن عمومی با تمام تلاش نظارت و کنترل بر موارد فوق را انجام مینماید.

کریمی روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآبخروج