72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > ۷ نوزاد از مادران کرونایی در میاندوآب سالم به دنیا آمدند
صفحه اصلی | شنبه ١٥ آذر ١٣٩٩
شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در خدمت تک تک شهروندان گرامی آخرین اخبار ما را در این سایت ببینید
اخبار > ۷ نوزاد از مادران کرونایی در میاندوآب سالم به دنیا آمدند


 

به گزارش کریمی روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب؛مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ گفت: در ۱۰ روز گذشته هفت نوزاد دختر و پسر از مادران مبتلا به کرونا در این شهرستان سالم به دنیا آمدند.
دکترسهراب حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با روابط عمومی شبکه اظهار داشت: این نوزادان شامل سه دختر و‌ چهار پسر هستند که مادران آنان زایمان دوم، سوم و یا بیشتر را تجربه کردند.
وی با بیان اینکه میانگین سنی این مادران ۲۷ سال بود، افزود: سه نفر از مادران در بیمارستان عباسی میاندوآب‌ (ویژه بیماران کرونایی) بستری بودند و‌ چهار نفر آنان نیز در قرنطینه خانگی به سر می‌بردند که در موعد مقرر به بیمارستان مراجعه کرده و زایمان خود را گذراندند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ همچنین با اشاره به اینکه این زنان باردار اهل شهر میاندوآب و همچنین روستاها بودند، گفت: سه نفر از آنان به روش سزارین و چهار نفر دیگر به روش طبیعی (LDR)زایمان خود را در بخش زنان و زایمان بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) این شهرستان انجام دادند.

دکترحیدری با بیان اینکه پاسخ تست کرونای این نوزادان منفی است، افزود: مادران به همراه نوزادان خود پس از مشاوره پزشک متخصص عفونی و اطفال از بیمارستان ترخیص شدند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این هفت مورد، از ابتدای شیوع کرونا در میاندوآب، هفت مادر کرونایی دیگر نوزادان خود را سالم به دنیا آوردند.


کریمی روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآبخروج