72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > عرضه دارو در فروشگاه های عرضه لوازم بهداشتی و تجهیزات پزشکی و همچنین عطاریها ممنوع میباشد
صفحه اصلی | سه شنبه ٠٦ آبان ١٣٩٩
شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در خدمت تک تک شهروندان گرامی آخرین اخبار ما را در این سایت ببینید
اخبار > عرضه دارو در فروشگاه های عرضه لوازم بهداشتی و تجهیزات پزشکی و همچنین عطاریها ممنوع میباشد


 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب، دکتر حیدری با بیان این که نباید هیچ نوع دارویی در عطاری‎ها و فروشگاههای عرضه اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی عرضه شود، تاکید کرد: همکاران نظارت بر دارو و مواد مخدر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در مراجعه به عطاری‌ها و فروشگاههای تجهیزات پزشکی، انواع داروهای شیمیایی، غیر مجاز و حتی مخدر نیز کشف کرده‌اند.

‌دکتر سهراب حیدری از تشدید نظارت بر عطاری ها و فروشگاههای عرضه مواد بهداشتی و تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: متأسفانه حدود نیمی از عطاری‌ها فاقد مجوز هستند و این کار را مشکل‌تر می‌کند، در مجوز عطاری‌های مجاز هم ذکر شده است که صرفا مجاز به ارائه گیاهان دارویی به صورت خرده فروشی هستند.

او ادامه داد: با تعدادی از عطاری‌های و فروشگاههای ارائه لوازم بهداشتی متخلف برخورد و دو فروشگاه در این راستا پلمپ شده است و تعدای از این متخلفان هم در مراجع قضائی محکوم شده‌اند و برخوردها به صورت تشدید شده ادامه دارند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که از نظر قانونی، تبلیغ دارو ممنوع است، گفت: اگر دارو به درستی تولید شده و مجاز باشد، خود تولید کننده هم مطلع است که حق تبلیغ دارو را ندارد، بدون شک هر دارویی که در ماهواره و شبکه‌های اینترنتی تبلیغ می‌شود، غیرمجاز است.
دکتر حیدری تاکید کرد: ادعاهایی مانند وجود آرم سازمان غذا و دارو بر روی داروهای اینترنتی و ماهواره‎ای کذب بوده و بررسی‌ها نشان می‌دهد که این داروها تولید داخل نیستند؛ چرا که تبلیغ داروهای تولید داخل، ممنوع است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب متذکر شد: سلامتی مردم در اولویت ماست و همشهریان گرامی باید بدانند که داروهای تبلیغاتی خارجی، حاوی ترکیبات شیمیایی بسیار خطرناک هستند که می‌توانند منجر به بروز عوارض خطرناکی مانند سکته‌های قلبی و مغزی شوند، به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم که افراد از طریق تبلیغات‌های ماهواره‎ای و اینترنتی دارو تهیه کنند.

او در پایان خاطرنشان کرد: همشهریان می‌توانند انتقادات و پیشنهادات و شکایات دارویی خود را از طریق وب سایت معاونت غذا و دارو و یا تماس با سامانه ۱۹۰ منعکس کنندخروج