72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > آموزش و آگاه نمودن افراد از خطرات بازی با مواد محترقه و آتش زا میتواند تاثیرات بسیار مفیدی در راستای کاهش حوادثات داشته باشد.
صفحه اصلی | چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨
شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در خدمت تک تک شهروندان گرامی آخرین اخبار ما را در این سایت ببینید
اخبار > آموزش و آگاه نمودن افراد از خطرات بازی با مواد محترقه و آتش زا میتواند تاثیرات بسیار مفیدی در راستای کاهش حوادثات داشته باشد.


 

در شادی های فرزندان دلبندمان در چارشنبه سوری آخر سال مشاركت كنیم تا همیشه نظاره گر گل خنده های شان باشیم

 

به گزارش کریمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب، این کمیته در راستای ارتقای سلامت مردم و کاهش حوادث و بلایا در چهارشنبه آخر سال با حضور دکتر غفاری رئیس مرکز بهداشت و کارشناسان مربوطه این اداره تشکیل شد.

دکتر غفاری هدف از برگزاری این جلسه را اهمیت اجرای برنامه های آموزشی و تدابیر لازم جهت پیشگیری از حوادث ناگوار روز چهارشنبه سوری دانست و گفت: هر گونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهار شنبه سوری می تواند زیان های جانی و مالی سنگینی و غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد .
وی با بیان اینکه چهارشنبه سوری یکی از جشن‌های سنتی ایرانیان است که در ساعات پایانی آخرین سه شنبه سال برگزار می‌شود، ولی متاسفانه افراد زیادی در این مراسم آسیب می‌بینند، گفت: آتش بازی مراسم چهارشنبه سوری سالیانه تعداد زیادی از افراد را به‌دلیل آسـیب‌های جبران ناپذیری هم‌چون سوختگی، قطع عـضو و معلولیت‌هـای جـسمی روانـه بیمارسـتان‌ها مـی‌کند.
وی افزود: در جامعه ما حوادث وآسیبهای نظیر حوادث ناشی از مواد محترقه و منفجره یا آتش افروزی چهارشنبه سوری تهدیدی جدی برای سلامتی افراد خصوصاً دانش آموزان کودک و نوجوان است.

رئیس مرکز بهداشت میاندوآب گفت: فرهنگ‌سازی در میان نسل جوان و دانش‌آموزان و مراقبت والدین از فرزندانشان مهم‌ترین نقش را برای پیشگیری از بروز حوادث خطرناک دارد.

در ادامه این جلسه، اقدامات چند سال گذشته شبکه بهداشت و درمان میاندوآب و همچنین آمارهای سال گذشته بررسی و اعضای کمیته پس از بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه های پیشگیری در روز چهارشنبه آخر سال مطالبی را مطرح و مصوب کردند تا با هماهنگی های سریع و به موقع اعضای این کمیته مصوبات را اجرایی نمایند.


 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآبخروج