72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > شهرستان میاندوآب میتواند به عنوان قطب درمانی منطقه باشد
صفحه اصلی | جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
جهت استفاده بهتر از سایت توصیه می شود از مرورگر فایرفاکس استفاده گردد......
اخبار > شهرستان میاندوآب میتواند به عنوان قطب درمانی منطقه باشد


 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب، دکترایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه در بازدید از مراکز درمانی میاندوآب و در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: اجرای این طرح با هدف کاهش فشار مالی به مردم در حوزه بهداشت و درمان، دسترسی آنان به خدمات باکیفیت و دسترسی آسان تر به پزشکان عمومی و متخصص در نقاط مختلف کشور ادامه خواهد یافت.
وی بیان کرد: اجرای طرح های پزشک خانواده، نظام ارجاع، ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای همه ایرانیان، اجرای راهنمای بالینی و تغییر روش پرداخت از روش کارانه ای فعلی به روش پرداخت به صورت گروه های تشخیصی مرتبط که یک روش جدید در دنیاست، در کنار اهداف نظام تحول سلامت دنبال می شود.
او همچنین با اشاره به بازدید دوره ای از شهرستان های مختلف کشور، گفت: با برنامه ریزی مناسب می توان میاندوآب را علاوه بر قطب درمان جنوب آذربایجان غربی به عنوان قطب درمانی منطقه و شهرهای همجوار نیز تبدیل کرد.
دکتر حریرچی در دیدار از بخش های مختلف بیمارستان عباسی میاندوآب از سطح کیفی خدمات درمانی در این شهرستان اظهار رضایت و تاثیر طرح تحول نظام سلامت و هتلینگ این بیمارستان را خوب ارزیابی کرد.
وی گفت: با ساخت و افتتاح بیمارستان 250 تختخوابی جایگزین بیمارستان عباسی که توسط وزیر پیشین بهداشت کلنگ زنی شده است، بسیاری از مشکلات حوزه سلامت منطقه رفع می شود و مردم این شهرستان از خدمات درمانی بسیار خوبی بهره مند خواهند شد.
قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در بازدید از پروژه فاز دوم بیمارستان حضرت فاطمه (س) میاندوآب نیز افزود: مسوولان استانی و شهرستانی باید برنامه زمانبندی مناسبی برای تجهیز و افتتاح این پروژه که از 99 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، داشته باشند.
دکترحریرچی افزود: در آینده نزدیک با توجه به ظرفیت هایی که در چند سال اخیر در این شهرستان فراهم شده است، می توان میاندوآب را به عنوان مرکز درمانی چند شهرستان این منطقه در نظر گرفت و این موضوع از طریق مسوولان استانی و به ویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی اذربایجان غربی پیگیری خواهد شد.
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب

 خروج