72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > مدت زمان رسیدن تیم فوریت پزشکی بر بالین بیماران در شهرستان میاندوآب کاهش یافته است
صفحه اصلی | شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨
جهت استفاده بهتر از سایت توصیه می شود از مرورگر فایرفاکس استفاده گردد......
اخبار > مدت زمان رسیدن تیم فوریت پزشکی بر بالین بیماران در شهرستان میاندوآب کاهش یافته است


 

بنابه گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب دکتر حیدری مدیریت شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در حوزه فوریت پزشکی شهرستان گفت: شهرستان میاندوآب دارای5 پایگاه فعال، شامل 2 پایگاه جاده ای و 3 پایگاه شهری با تمام امکانات پیش بیمارستانی است.
وی با بیان اینکه فوریت پزشکی میاندوآب دارای مرکز پیام (EOC) است، افزود: همچنین فوریتهای پزشکی میاندوآب به 8 دستگاه آمبولانس بنز اسپرینترمجهز میباشد که چهار دستگاه از آنها صفر کیلومتر میباشند.


دکترحیدری تعداد نیروی انسانی تکنسینهای فوریت های پزشکی را 28 نفر اعلام کرد و گفت: تمامی پایگاهها به امکانات رادیویی، ارتباط بی سیمی و دستگاه ضبط مکالمات مجهز بوده و آمبولانسها نیز به سیستم GPS و ردیاب و آشیانه های آمبولانسها به درب های ریموت دار و تمامی پایگاهها به امکانات رفاهی و ورزشی تجهیز شده است.


وی افزود: پایگاه 3 شهری خیابان دانش در سال 1397 تجهیز و توسط فرماندار و رئیس فوریت های پزشکی استان آذربایجان غربی افتتاح گردید، همچنین زمین و ساخت، ساختمان پایگاه جاده ای تپه رش- میاندوآب که این محور از نقاط حادثه خیز شهرستان میباشد توسط خیرین دهستان للکلو اهدا و در حال ساخت است که بعد از راه اندازی این پایگاه میتواند روستاهای جاده مذکور را پوشش دهد.
مدیریت شبکه بهداشت و درمان میاندوآب در ادامه گفت: پایگاه 4 شهری و پایگاه جاده ای محور تبریز-میاندوآب و مهمتر اینکه پایگاه روستایی نخطالو در برنامه گسترش پایگاه های استان آذربایجان غربی تصویب شده است.
با توجه به افزایش چشم گیر تعداد پایگاههای فوریت پزشکی در چند سال اخیر از 3 به 5 در شهرستان میتوان از کاهش مدت زمان رسیدن اکیپ فوریت پزشکی به بالین بیماران از 9 دقیقه به 7 دقیقه خبر داد.
کریمی - روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب
خروج