72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید دانش آموزان راهنمایی و دبیرستانی شهرستان میاندوآب با خدمات اورژانس و کمک های اولیه آشنا شدند.
صفحه اصلی | شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨
جهت استفاده بهتر از سایت توصیه می شود از مرورگر فایرفاکس استفاده گردد......
اخبار > به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید دانش آموزان راهنمایی و دبیرستانی شهرستان میاندوآب با خدمات اورژانس و کمک های اولیه آشنا شدند.


 

اصغر پیروزنیا مسئول فوریت های پزشکی شهرستان میاندوآب صبح امروز در گفت و گو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب، با اعلام این موضوع اظهار داشت: این مرکز به مناسبت چهل و سومین سال تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی و همزمان با شروع سال تحصیلی جدید اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی برای دانش آموزان مقطع راهنمایی ‌و دبیرستانی شهرستان میاندوآب نمود.
وی افزود: در این برنامه آموزشی کارشناسان اورژانس 115 شهرستان میاندوآب ضمن آموزش کمک های اولیه، نحوه استفاده از خدمات اورژانس را هم به دانش آموزان تعلیم دادند.
مدیر مرکز فوریت های پزشکی میاندوآب تصریح کرد: بیان کلیاتی در خصوص پیشگیری از وقوع حوادث، نحوه عملکرد اورژانس 115، ضرورت عدم ایجاد مزاحمت برای 115، آشنایی با تجهیزات داخل آمبولانس و نحوه برخورد با افراد آسیب دیده و موارد اورژانسی که بایستی با اورژانس 115 تماس بگیرند و همچنین با مبانی احیای قلبی ریوی پایه و تشنج و کنترل خونریزی و شکستگی و درآوردن جسم خارجی و ...از جمله مطالبی بود که در این دوره آموزشی توسط کارشناسان فوریت های پزشکی میاندوآب به صورت شفاهی و عملی به دانش آموزان آموزش داده شد.
پیروزنیا با بیان اینکه آموزش نقش مهمی در تصمیم‌گیری افراد هنگام حوادث دارد، گفت: این آموزش ها در ارایه خدمات فوریت‌های پزشکی و امدادرسانی سریع در زمان طلایی که حیات بیمار و مصدوم به آن بستگی دارد بسیار موثر می باشد و به همین دلیل است که مرکز فوریت های پزشکی میاندوآب از هر فرصتی برای ارائه آموزش های ضروری به اقشار مختلف جامعه با گروه های سنی مختلف بهره برداری های لازم را انجام می دهد.
وی همچنین به اهمیت آگاهی مردم از چگونگی امدادرسانی و نحوه کمک‌های اولیه فوریت‌های پزشکی نیز اشاره کرده و یادآور شد: آموزش و آشنایی مردم با مبانی اولیه برخورد با مصدومان و آسیب‌دیدگان ناشی از تروما، نقش مهمی در کاهش موارد مرگ‌ومیر و نیز کاهش دامنه عوارض آن دارد.
لازم به ذکر است مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان میاندوآب بصورت مدون و برنامه ریزی شده در دیگر مدارس شهرستان میاندوآب اقدام به چنین آموزشهایی خواهد نمود.
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآبخروج