72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > کمیته صرفه جویی واصلاح الگوی مصرف شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب
صفحه اصلی | چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧
جهت استفاده بهتر از سایت توصیه می شود از مرورگر فایرفاکس استفاده گردد......
اخبار > کمیته صرفه جویی واصلاح الگوی مصرف شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب


 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب ،با هدف بررسی راهکارهای اجرایی درخصوص صرفه جویی واصلاح الگوی مصرف درشبکه بهداشت ودرمان ،جلسه ای با حضور مدیریت شبکه بهداشت و درمان، مدیران و مسئولین بیمارستان عباسی در سالن کنفرانس این بیمارستان برگزار شد.
دکتر سهراب حیدری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب دراین جلسه پس ازاستماع گزارشات ونظرات اعضاء نکاتی را پیرامون صرفه جویی در تمامی موارد و نحوه مدیریت انرژی بیان و ماموریتهایی را به مسئولین واحدهای مختلف این بیمارستان دراین خصوص واگذار کرد.
مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب گفت:چالشی که سیستمهای دولتی با آن مواجه هستند اصراف و پرت لوازم و وسائل مصرفی و گاها عدم رسیدگی صحیح به دستگاها و لوازم پزشکی میباشد، که در این زمینه و برای دست یابی به بهترین عملکرد لوازم و دستگاههای پزشکی، آشنایی درست با لوازم و سرویس به موقع آنها میباشد که لازمه آن داشتن اطلاعات کافی و مهمتر اینکه داشتن وجدان کاری است.
دکتر حیدری با بیان اینکه از صرفه جویی هرچند کم و کوچک میتوان به صرفه جویی های بزرگ دست یافت، که مهمترین آن صرفه جویی در لوازم مصرفی و بخصوص انرژی میباشد.
مدیریت شبکه بهداشت و درمان میاندوآب پاک دستی و داشتن وجدان کاری را از مهمترین خصیصه های مسئولین و پرسنل مالی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب ابراز داشت و گفت:این درستکاری در بین کارکنان واحد مالی میتواند اثرات و نتایج مثبتی را به دیگر کارکنان منتقل نماید.
دکتر حیدری همچنین آموزش و اطلاع رسانی به پرسنل در رابطه با صرفه جویی را بسیار موثر دانسته و بیان داشت: صرفه جویی به معنای کم استفاده کردن نیست ، بلکه صرفه جویی به معنای درست و مناسب مصرف کردن است. این مسئله برای ایجاد تعادل میان درآمد و هزینه بسیار مهم و اساسی است و در حوزه اقتصاد خانواده نیز می تواند تأثیرگذار و سرنوشت ساز باشد. با این همه صرفه جویی علاوه بر این که در حوزه اقتصاد شخصی معنا و مفهوم می یابد، در حوزه اقتصاد عمومی هم معنا دارد. بر این اساس است که امام خمینی(ره) مصرف زیاد و بیش از نیاز در آب و برق را نه تنها نادرست و حرام می دانند بلکه آن را ضمان آور و شخص مسرف را نسبت به جامعه مدیون می شمارند، بنابراین راه های درست مصرف کردن را میتوان با آموزش صحیح و تکنیکهای کاربردی به تمامی کارکنان منتقل نمود که قطعا تاثیرات خوبی را به دنبال خواهد داشت.

دکتر حیدری مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب ، ضمن اشاره به صورت جلسات کمیته های استانی در مورد اهمیت صرفه جویی در میزان آب ، برق ، گاز و سایر اقلام مصرفی، دستور دادند که کلیه مسئولان واحدها و مراکز بهداشتی درمانی نسبت به رعایت مصرف بهینه از امکانات و کاهش مصارف غیر ضرور، اقدام و برنامه ریزیهای لازم جهت صرفه جویی در میزان مصرف آب ، گاز و برق ؛ نسبت به سال ۱۳۹۶ شدند.
دکتر حیدری ادامه داد: وی از همه همکاران خواست با سرلوحه قرار دادن صرفه جویی در سال جاری، بتوانیم سال مالی خوبی را پشت سر بگذاریم
کریمی-روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب

 


خروج