72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > تشدید فعالیتهای بازرسی اکیپ های بهداشت محیط و حرفه ای در بحران ویروس کرونا در شهرستان میاندوآب
صفحه اصلی | شنبه ١٥ آذر ١٣٩٩
شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در خدمت تک تک شهروندان گرامی آخرین اخبار ما را در این سایت ببینید
اخبار > تشدید فعالیتهای بازرسی اکیپ های بهداشت محیط و حرفه ای در بحران ویروس کرونا در شهرستان میاندوآب


 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از پلمپ چندین واحد قلیان سرا و غذاخوری در میاندوآب خبر داد و گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و مطابق دستور العمل ستاد مقابله با این بیماری، 5 واحد قلیان سرا و قهوه خانه و یک رستوران در این شهرستان پلمپ شد.

دکتر سهراب حیدری اظهار داشت: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور فعالیت کلیه امکان عمومی از جمله قلیان سراها ممنوع شده و اکیپ های مشترک بازرسی از این اماکن تشکیل و به وظیفه خود عمل می‌کنند.
وی با بیان اینکه ازچندروز قبل گشت بازرسی مشترک سازمان‌های مرتبط تذکرهای لازم را به این اماکن برای تعطیل کردن فعالیت شان داده بودند، افزود: بعد از تذکر، این واحدها بدون توجه همچنان فعالیت می کردند که توسط اکیپ های گشت و بازرسی بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت و درمان و مراجع قضایی و انتظامی پلمب شدند.
دکتر حیدری تصریح کرد: با توجه به ازدیاد قهوه خانه ها و قلیان‌سراها، استفاده از قلیان مشترک و همچنین رعایت نکردن بهداشت فردی، احتمال شیوع این ویروس در این اماکن بسیار بالاست.
وی از ممنوعیت فعالیت برخی از واحدهای صنفی براساس اطلاعیه ستاد مبارزه با ویروس کرونا خبر داد و افزود : تمامی واحدهای، گیم نت ها، قهوه خانه ها و قلیانسراهای بازارهای محلی و بین المللی به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا اطلاع بعدی تعطیل است .
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآّبخروج