72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > تالار‌های عروسی به منظور مقابله و پیشگیری از شیوع کرنا ویروس تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.
صفحه اصلی | شنبه ١٥ آذر ١٣٩٩
شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در خدمت تک تک شهروندان گرامی آخرین اخبار ما را در این سایت ببینید
اخبار > تالار‌های عروسی به منظور مقابله و پیشگیری از شیوع کرنا ویروس تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.


 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب با وجود اینکه چندین روز از اعلام رسمی ممنوعیت هرگونه تجمعی برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان میاندوآب می‌گذرد، اما شنیده ها و دیده‌ها حاکی از آن است که برخی از تالارهای پذیرایی شهرستان همچنان مراسم عروسی را برپا می‌کنند.
حدود دو ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور ووهان کشور چین می گذرد، ویروسی که سرعت شیوع آن از پیشگیری و درمان آن سبقت گرفته و تاکنون چندین قربانی برجای گذاشته است.
همان طور که گفته شد یکی از ویژگی های این ویروس شیوع سریع آن است که از طریق هوا و تماس فیزیکی انسان به انسان و انسان با اشیاء منتقل می شود. به همین خاطر مشاهده این ویروس در کشور منجر به تعطیلی تقریبا تمامی مراکز آموزشی، علمی و دانشگاهی، همایش ها، رویدادهای فرهنگی و همچنین نمایشگاه و بازارها شد که به دلیل تجمع انسانی بهترین فرصت برای گسترش ویروس کرونا محسوب می شدند.
تدابیر بهداشتی میاندوآب را بی نصیب نگذاشت و علاوه بر موارد ذکر شده، تمامی تالارها، باشگاهها و درکل تمامی مکانهایی را که احتمال تجمع میرفت، را نیز به تعطیلی کشاند، اما با این وجود تالارهای پذیرایی که عمدتا برگزاری مراسم عروسی و مهمانی های خانوادگی را برعهده دارند بعضا در حال ادامه فعالیت هستند.
البته بارها از سوی مسئولان بهداشتی و تصمیم گیران شهرستان به مردم نسبت به هرگونه تجمعی هشداد داده شد، اما در روزهای اخیر در شهر میاندوآب شاهد برگزاری مراسم عروسی و فعالیت یک تالار پذیرایی هستیم که نگرانی عمومی را در پی داشت است.
لذا در این راستا یک تالار متخلف در سطح شهرستان میاندوآب علی رغم تمامی تذکرات قبلی جهت تعطیلی اقدام به برپایی مراسم نموده که توسط واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت و درمان میاندوآب پلمت و مدیریت این تالار به مراجع قضایی معرفی شد
شایان ذکر است، مدیریت تالارمجلل علی رغم اخذ تعهد کتبی مبنی بر عدم فعالیت اقدام به فعالیت غیر قانونی مینمود که پس از بررسی های شبانه توسط کارشناسان بهداشت محیط و حصول اطمینان از تخلف متصدی با هماهنگی، اداره نظارت بر اماکن عمومی، اتاق اصناف پلمپ گردید و پرونده جهت برخورد قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآبخروج