72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > کارگروه سلامت با محوریت پیشگیری از کرونا به ریاست معاون فرماندار در سالن کنفرانس فرمانداری میاندوآب تشکیل جلسه داد
صفحه اصلی | شنبه ١٥ آذر ١٣٩٩
شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در خدمت تک تک شهروندان گرامی آخرین اخبار ما را در این سایت ببینید
اخبار > کارگروه سلامت با محوریت پیشگیری از کرونا به ریاست معاون فرماندار در سالن کنفرانس فرمانداری میاندوآب تشکیل جلسه داد


 

به گزارش کریمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میانوآب مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب در جلسه مقابله با ویروس کرونا گفت: ویروس کرونا در چندین استان و شهرستان رؤیت شده است و مهم‌ترین مسئله در مقابله آن، بحث پیشگیری است.
وی با اشاره به تعطیلی تالارهای در سطح شهرستان تصریح کرد: تا اطلاع ثانوی برگزاری کلیه جشن‌ها، مراسم، جشنواره‌ها و گردهمایی‌ها در سطح شهرستان ممنوع است.
دکتر حیدری تأکید کرد: مراکز عرضه قلیان در شهرستان نیز تعطیل شده‌اند و اگر در نقطه‌ای از شهر این مراکز هنوز فعال هستند شهروندان می‌توانند مراتب را به شبکه بهداشت و درمان و فرمانداری اطلاع دهند تا برخورد لازم با آنها صورت گیرد.
وی افزود: تعطیلی باشگاه‌ها و اماکن ورزشی عمومی و خصوصی، استخرها و همچنین بازارهای دواب و نمایشگاههای نوروزی و بین المللی از همین امروز باید انجام گیرد زیرا این مراکز از نقاط پرخطر در زمینه شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شوند.
دکتر حیدری همچنین با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور در خصوص زندان شهرستان میاندوآب گفت: باید در این وضعیت برای زندانیان رای کار و حتی خود زندانیان تدابیری اندیشیده شود تا از رفت و آمد ها و تراکم زندان‌ها، کاسته شود.
دکتر حیدری در خصوص ضد عفونی ادارات و معابر اصلی شهرعنوان کرد: طبق دستورالعمل های موجود ادارات به ویژه ادارات پر تردد و معابر عمومی نیاز به ضد عفونی روزانه دارند و مسئولین امرباید هر چه سریعتر دست به کار شوند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب ضمن تقدیر و تشکر از امام جمعه شهرستان در خصوص تعطیلی نماز جمعه خواستار استفاده همشهریان از مهر و تسبیح کاملا شخصی و رعایت فاصله در هنگام اقامه نماز شد.
وی در پایان ضمن بیان اینکه تاکنون هیچ نمونه مثبتی از کرونا درشهرستان مشاهده نشده است، ادامه داد متاسفانه برخی افراد در فضای مجازی فضا سازی نموده و اخبار نادرست و شایعاتی را منجر میشوند که امید است با اینگونه افراد برخورد قاطع صورت گیرد
دکتر حیدری همچنین گفت: فعالان رسانه شهرستان در انتشار اخبار کرونا دقت بیشتری داشته باشند و مردم اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کرده و به برخی شایعات فضای مجازی توجه نکنند.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب
خروج