72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > بهورزی زیباترین نماد عرصه سلامت
صفحه اصلی | جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
جهت استفاده بهتر از سایت توصیه می شود از مرورگر فایرفاکس استفاده گردد......
اخبار > بهورزی زیباترین نماد عرصه سلامت


 

در این مراسم مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم به حضار و درود به محضر شهدای اسلام بخصوص شهید مدافع حرم محسن حججی ، روز بهورز را تبریک گفت و افزود: بهورزان نیروهای خط مقدم جبهه بهداشت و درمان در هر منطقه هستند که زحمات زیادی را در راه ارائه خدمت صادقانه به مردم متحمل می شوند که همه ما این زحمات را ارج می نهیم.

 

دکتر سهراب حیدری افزود :با توجه به اینکه وظیفه هر سازمان تکریم ارباب رجوع می باشد بهورزان نیز باید به این مسئله مهم توجه داشته باشند بطوریکه ارباب رجوع  به هنگام خروج از خانه بهداشت رضایت کامل داشته باشد و همه خدمات خود را دریافت کرده باشد.


وی ادامه داد: حضور منظم بهورزان در محل کار و مشخص کردن خط سیر خود در اجرای منظم امور کمک کننده است  که این امر از وظایف بهورزان میباشد و مارا در راه رسیدن به هدف اصلی که همان ارائه خدمت به مردم و ارتقاء شاخصهای بهداشتی است خواهند رساند.

 

مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در پایان سخنان خود از زحمات بهورزان تقدیر و تشکر کرد و برای آنها

آرزوی موفقیت و سلامتی نمود

 

 

در ادامه این مراسم امیری معاون استاندار و فرمانداری ویژه شهرستان میاندوآب نیز با تبریک روز بهورز، و تشکر از اقدامات بهورزان عزیز در پیشگیری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر در روستاها که در مراحل اولیه بیماری زحمات این عزیزان در کنترل بیماری نمود بیشتری دارد بیان داشت: همه وزیران بهداشت و درمان در تمام عرصه ها زحمات زیادی برای بهداشت و سلامتی مردم کشور کشیده اند ولی  زحمات دکتر هاشمی وزیر کنونی با ثبات تر و بسیار  ارزنده تر بوده است.

 

سپس آذریان عامل مالی شبکه بهداشت و درمان و رئیس شورای شهر،شهرستان میاندوآب در ادامه جشن روز بهورز ضمن تبریک روز بهورز از تلاش و زحمات بهورزان عزیز تشکر و قدردانی نمودند سپس به بررسی شاخصهای بهداشتی در سطح شهرستان پرداخته و گفت: در روزهای آتی با انتخاب شهردار مطمعنا وضعیت بهداشتی نا سالم شهر بهبود خواهد یافت وی همچنین از تلاش‌ بهورزان‌ در دور افتاده ‌ترین ‌روستاهای‌ کشور موجب‌ می ‌شود خدمات‌ بهداشتی‌ لازم‌ به‌ روستاییان ‌ارایه‌ گردد و به‌ این‌ وسیله‌ از اشاعه ‌بیماری‌ در جامعه‌ جلوگیری‌ شود تقدیر و تشکر نمود .

و درادامه برنامه های متنوعی از قبیل اجرای شعر، مقاله و... توسط بهورزان ارائه گردید.

در پایان مراسم از بهورزان نمونه، نفرات برتر آزمون، بهورزان ارتقاء یافته و مربیان بهورزی با لوح تقدیر و اهداء جوایز تقدیر به عمل آمد.

 

شایان ذکر است ۱۲ شهریور ماه به عنوان روز بهورز نامگذاری شده است. در چنین روزی در سال ۱۳۶۳ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وقت با هدف کمک رسانی هر چه بیشتر به بیماران روستایی وهمچنین در  جهت تحقق یکی از اهداف مقدس انقلاب اسلامی مبنی بر فقر زدایی از  روستاها دست به تاسیس خانه هایی با نام خانه بهداشت زد و در جهت تامین کادر متخصصین خانه ها به تربیت افرادی همت گمارد که بهورز نام گرفتند.

کاهش میزان مرگ و میردر روستا ها، جلوگیری از عوارض حاملگی های متعدد، واکسیانسیون کودکان، آموزش مادران  و...از جمله مهمترین فعالیت های بهورزان است

کریمی

 

 


 

 

 

 


خروج